اخبار آهن روز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

بررسی قیمت روز آهن آلات

آهن مهام: بازار آهن و فولاد در اولین روز هفته، با کاهش قیمت آهن آلات همراه بود و در بسیاری از محصولات فولادی، کاهش قیمت ۲۰۰ الی ۴۰۰ تومانی مشاهده شد. روز گذشته، هر دلار آمریکا در بازار آزاد به قیمت ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید. روز گذشته، قیمت میلگرد آجدار با ۱۰۰ الی ۴۰۰ تومان کاهش اعلام قیمت شد. به طوری که، نرخ میلگرد روز گذشته در کف قیمتی ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان قرار داشت و سقف قیمتی آن ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان بود و به طور میانگین نرخ آن حدود ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت گذاری شد.

در بسیاری از شرکت ها، قیمت نبشی و ناودانی ثابت بود و تنها در چند کارخانه، حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومانی کاهش قیمت داشت. قیمت پروفیل، انواع لوله داربستی، لوله صنعتی و… نیز با کاهش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی همراه بود.
قیمت تیرآهن در بخش کیلوفروشی با کاهش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی همراه بود، همچنین در بخش شاخه فروشی با کاهش ۱۰ الی ۳۰ هزار تومانی اعلام قیمت شد.
قیمت ورق سیاه، ورق استیل و … حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومان کاهش داشت و همچنین قیمت ورق گالوانیزه و … نیز تحت تأثیر جو بازار با کاهش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی همراه بود. بر اساس گزارش ها، بورس کالای روز گذشته نیز تقاضای قابل ملاحظه ای نداشتند و همین امر موجب حذف برخی محصولات از روی تابلو معاملات شد. اکثر محصولات عرضه شده روی کف قیمتی معامله شدند، به طوری که، شمش بلوم ۱۱ درصد از نرخ پایه معادل ۱۵ هزار و ۷۰ تومان به فروش رسید و همچنین نرخ میلگرد با معامله منفی ۰.۱ درصدی، معادل ۱۷ هزار و ۷۱ تومان ثبت شد.

با توجه به تحلیل روز گذشته، عوامل مختلفی از جمله کاهش تقاضای مصرفی و سرمایه ای آهن آلات، کاهش قیمت های جهانی و محصولات صادراتی ایران وجود دارد که موجب افت قیمت آهن در بازارهای داخلی شده است.

مدیریت سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.