ردکردن این
مطالب مهم و کاربردی که باید در مورد تیرآهن 14 بدانید!

مطالب مهم و کاربردی که باید در مورد تیرآهن 14 بدانید!

تیرآهن یک مقطع فولادی پرکاربرد است که در صنعت و ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تیرآهن نیروهای وارد شده بر سازه ها را تحمل می کند. در واقع می توان گفت که ساختمان های اسکلت فلزی بدون تیرآهن وجود نخواهند داشت. این محصول در کارخانه های متعددی تولید می شود و انواع مختلفی دارند. در بین انواع تیرآهن، تیرآهن 14 و همچنین قیمت تیرآهن IPE یکی از اصلی ترین پروفیل هایی است که در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد. فرآیند تولید این محصول به گونه ای است که دارای بیشترین مقاومت است و باعث می شود که ساختمان از دوام بسیار زیادی برخوردار باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تیرآهن 14 و مشخصات، کاربردها و قیمت آن بپردازیم. پس با ما در دانشنامه آهن مهام همراه باشید.

بررسی مشخصات تیرآهن 14

تیرآهن از دو قسمت تشکیل شده است که جان و بال نام دارد. بخش میانی تیرآهن را جان تیرآهن و کناره های این مقطع را بال تیرآهن می گویند. از آنجایی که تیرآهن در کارخانه های مختلف و با سایزهای متفاوتی تولید می شود در نتیجه هر یک از آن ها کاربردهای خاصی دارند. در حالت کلی وقتی از مشخصات تیرآهن صحبت می شود منظور جان، بال، ارتفاع و وزن آن است. وقتی فاصله بین دو بال تیرآهن 14 سانتی متر باشد به آن تیرآهن 14 گفته می شود. از بهترین کارخانه های تولیدکننده تیرآهن 14 می توان به کارخانه تیرآهن فایکو، کارخانه ذوب آهن اصفهان و مجتمع ظفر بناب اشاره کرد که برای تولید این محصول از یک استاندارد مشخص استفاده می کنند. مقاومت تیرآهن 14 ذوب آهن مانند قیمت تیرآهن 18 در مقایسه با دیگر کارخانه ها بیشتر است و از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

مهم ترین کاربردهای تیرآهن 14

هزینه های ساخت و ساز به علت سبک وزن بودن تیرآهن 14 بسیار کاهش پیدا می کند و به همین دلیل در بازار، متقاضی زیادی دارد. این محصول برای پوشش سقف ها، ساخت خرپا و غیره کاربرد گسترده ای دارد و بر اساس استانداردهای گوناگون در محدوده وزنی 12.9 تا 33.7 کیلوگرم تولید می شود. از کاربردهای مهم تیرآهن 14 می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاربرد تیرآهن 14 در صنعت ساختمان سازی

خرپاها سازگاری خوبی با هر نوع سیستم سقف دارند و بسیار سنگین هستند و بعد از ساخت پایه، به صورت مورب در بین ستون ها متصل می شوند. برای ستون ها نیز می توان از تیرآهن 14 استفاده کرد. ممکن است ستون ها در سازه هایی که بیش از یک طبقه دارند، لازم باشد به یکدیگر وصل کنیم. در هر صورت، طول ستون باید از سقف طبقه بالا به اندازه کافی بیرون زده باشد. صفحات کفی ستونی از دیگر کاربردهای تیرآهن 14 به شمار می رود. کفی ستونی نوعی صفحات فولادی هستند که سوراخ هایی بزرگتر از پیچ ها در آن تعبیه شده است تا ستون و کفی به بهترین شکل ممکن تنظیم شده باشند.

کاربرد تیرآهن 14 در پالایشگاه ها

سطح مقطع، پهنا و عمق تیرآهن 14 از نوع بال پهن IPB به گونه ای است که در مقابل نیروهای برشی و خمشی بسیار مقاوم هستند و در بسیاری از صنایع همچون پالایشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

قابل استفاده در اسکله و کشتی

برای ساخت اسکله و بدنه کشتی می توان از تیرآهن 14 استفاده کرد؛ به علت اینکه استحکام و دوام بالایی دارد. این محصول در ساخت قایق و لنج ها نیز کاربرد دارد. هنگام ساخت بدنه کشتی، این مقطع فولادی به کمک صفحات قائم به هم متصل می شوند.

قیمت تیرآهن 14

تیرآهن از جمله مقاطع فولادی پرمصرف است که به صورت روزانه نرخ تقاضای آن در بازار تغییر می کند. عوامل مختلفی مانند سایز، قیمت آهن، کارخانه تولیدکننده، شرایط سیاسی و اجتماعی، هزینه حمل و نقل، میزان عرضه و تقاضا و غیره می توانند بر روند قیمت تیرآهن 14 مؤثر باشند. تیرآهن 14 به دلیل سبک تر بودن آن نسبت به دیگر سایزهای این محصول، قیمت کم تری دارد. مشتریان عزیز بهتر است در مورد ویژگی و سایز تیرآهن اطلاعات کاملی را داشته باشند و سپس به خرید آن اقدام کنند و جهت کسب اطلاعت بیشتر در مورد نحوه سفارش تیرآهن 14 و دیگر محصولات فولادی و همچنین قیمت روز تیرآهن با کارشناسان ما در وب سایت آهن مهام تماس برقرار نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *