ردکردن این
تیرآهن ذوبی

منظور از تیرآهن ذوبی و ویژگی های آن

کارخانه های متعددی در کشور ما به تولید انواع تیرآهن در استانداردهای مختلف می پردازند. محصولات عرضه شده در بازار آهن آلات کشور، در برندها و سطوح کیفیتی متفاوتی طبقه بندی می شوند. کارخانجات شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، یکی از مهمترین مراکز صنعتی کشور و منطقه بوده که سهم قابل توجهی در تامین نیازهای داخلی و صادرات این محصولات به کشورهای دیگر دارد. ساخت این مجموعه در دهه چهل شمسی، آغاز شد و بهره برداری از آن به اوایل دهه پنجاه باز می گردد. مناسب بودن قیمت تیرآهن و دیگر تولیدات این مرکز صنعتی، به نسبت میزان کیفیتی که از آن برخوردارند، یکی از دلایل استقبال و استفاده بسیار زیاد از آنها در بین مصرف کنندگان این صنایع است. تیرآهن های عرضه شده از سوی کارخانه ذوب آهن اصفهان را، در بازارهای مختلف با نام تیرآهن ذوبی نیز می شناسند. این مجموعه بسیاری از تولیدات خود را مطابق با استانداردهای روسی تولید می کند. انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و سپری در نوع فابریک و برخی دیگر از انواع پروفیل های فولادی، دسته های گوناگون از تولیدات این مجموعه در بازارهای داخلی و خارجی می باشد. استانداردهای IPB و CPE دو نمونه از انواع تیرآهن هستند که کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از معدود تولید کنندگان آنها در داخل کشور می باشد. قیمت تیرآهن بال پهن (استاندارد IPB) و قیمت تیرآهن لانه زنبوری (استاندارد CPE) بر خلاف دیگر استانداردهای متداول، به میزان بیشتری متاثر از نوسانات بازار ارز می باشد و دلیل این امر، عدم تولید و یا پایین بودن میزان تولید داخلی آنها است. در ادامه این مطلب به بیان برخی نکات در رابطه با تیرآهن ذوبی و برخی دیگر از محصولات کارخانجات ذوب آهن اصفهان خواهیم پرداخت.

استانداردها و ویژگی های تیرآهن ذوبی

از جمله گواهینامه ها و استانداردهای رعایت شده در تولید تیرآهن های ذوبی می توان به تایید کیفیت از شرکت BID اسپانیا، استاندارد OHSAS 18001، ISO 9001، ISO 10015 و ISO 14001 اشاره نمود. سایز بندی رعایت شده در تیرآهن ذوبی و دیگر تولیدات این مجموعه مانند نبشی، میلگرد و … بسیار کاربردی بوده و تنوع آنها نیز زیاد است. گفتنی است تیرآهن های ذوبی در همه استانداردهای رایج و غیر رایج تولید می شوند. IPE، INP، IPB و CPE چند نمونه از انواع استاندارد در تیرآهن های مختلف هستند که همگی در کارخانجات ذوب آهن برای ساخت تیرآهن ذوبی مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از این استانداردها دارای سایز بندی های مشابه و یا غیر مشابه با یکدیگر هستند، ولی اندازه های بازه 12 تا 30 سانتیمتر در بین آنها مشترک می باشد. شاخص های وزنی استاندارد، مواد آلیاژی مرغوب و دسته بندی های مناسب همراه با برگ کنترل کیفیت در هر بندیل، از جمله دلایل کیفیت بالا در این محصولات می باشند

خرید تیرآهن

درخواست گواهینامه های کنترل کیفی، بررسی و مطابقت مطالب آن با استانداردهای موجود، یکی از مواردی است که در هنگام خرید تیرآهن باید به آن توجه داشت. این برگه ها شامل اطلاعات مهمی در رابطه با محصول، از جمله نام، وزن، اندازه و سایز، میزان میانگین های به دست آمده در آزمایشات مختلف و همچنین استانداردهای رعایت شده در طول فرایند تولید محصولات می باشد. کارخانجات فولاد البرز ایرانیان، مجتمع فولاد خراسان رضوی، مجتمع فولاد بناب و … از دیگر تولید کنندگان انواع تیرآهن در کشور هستند. همانطور که بیان شد قیمت تیرآهن اصفهان در مقایسه با دیگر محصولات در برندهای مختلف نسبت به میزان کیفیت آنها، بسیار مناسب تر است. هموطنان عزیز در صورت نیاز به کسب مشورت برای انتخاب، مقایسه و خرید تیرآهن در انواع گوناگون و همچنین به منظور دریافت اطلاعات در زمینه قیمت روز تیرآهن، قیمت روز میلگرد و دیگر تولیدات صنعت فولاد می توانند با همکاران ما در وب سایت آهن مهام تماس برقرار نمایند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *