ردکردن این
نکاتی درباره نگهداری از انواع میلگرد

نکاتی درباره نگهداری از انواع میلگرد

در برخی از پروژه ها به دلایل مختلف از جمله طولانی شدن فرایند ساخت، امکان آسیب رسی به مصالح مورد استفاده برای ساخت وجود دارد. میلگردها و دیگر محصولات فولادی که نسبت به برخی از شرایط های محیطی حساس بوده، باید به صورتی امن از بروز خرابی نگه داشته شوند. حفظ و نگهداری میلگردها که گروهی از اصلی ترین مصالح ساختمانی هستند، در پروژه های مختلف، بسیار حائز اهمیت است چرا که بروز مشکل و آسیب های گوناگون در این مقاطع، خسارات سنگینی و هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت.

به دلیل افزایش روز به روز قیمت میلگرد و دیگر مقاطع فولادی و تاثیر آن در هزینه های ساختمان سازی و قطعات دیگر مانند قیمت خاموت و … در اثر تورم و همچنین اهمیت استفاده از مصالح مرغوب در ساختمان سازی، اصولی ترین کار نگهداری و حفظ این مقاطع آسیب پذیر به صورت دقیق و فنی است. در ادامه این مطالب قصد داریم به بیان روش هایی بپردازیم که می توان در حفظ این تولیدات به کار گرفت. برخی از این نکات، مواردی هستند که در زمان خرید میلگرد، خرید پروفیل و … می بایست مد نظر قرار گرفته شوند.

نکات حفظ میلگردها از آسیب

هرچند جبران خرابی مصالح مورد استفاده در ساختمان سازی، فرایندی زمانبر و هزینه بردار است، ولی باید در نظر داشت، کاربران میتوانند با استفاده از نکاتی ساده، میزان ریسک بروز این آسیب ها را کم کرده و به این واسطه از پیش آمد شدن ضررهای مختلف جلوگیری کنند. قبل از پرداختن به ادامه مقاله بهتر است از صفحه قیمت میلگرد کلاف آجدار دیدن نمایید.

1. در هنگام تهیه و خرید این تولیدات می بایست از راه های مختلفی که برای کنترل کیفیت و مقایسات کیفی تعریف شده اند استفاده نمود. در بیشتر مقاطع فولادی از جمله انواع میلگرد، مشخصاتی بر روی خود قطعه و یا برگه همراه با آن درج شده است، توجه به این خصوصیات، بررسی نشان تجاری، نام کالا و دیگر موارد، میتواند در خرید کالای سالم و با کیفیت کمک کننده باشد.

2. دقت در حمل و نقل این مصالح، بستن صحیح بندیل ها و بست های محصول از رسیدن آسیب های فیزیکی به آنها جلوگیری میکند.

3. برای نگهداری از این مقاطع حتما از انبارهای سرپوشیده استفاده کرده و در صورتی که از انبار روباز استفاده کردید، حتما روی محصول را بپوشانید. ضمنا محصول را در دراز مدت بر روی خاک رها نکنید، چرا که میلگردها پس از مدتی از خاک رطوبت را جذب کرده و دچار اکسیداسیون می شوند.

4. در مکان هایی که مقاطع فولادی انبار میشوند، نحوه قرارگیری، چیدمان، وجود تهویه و جلوگیری از جذب رطوبت در هوا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

5. وجود مقاطع چوبی برای قرارگیری میلگردها به صورت فاصله دار از زمین، یکی از ضروریات انبارهایی است که این مقاطع در آنها طبقه بندی می شوند.

نکته: باید توجه داشت، استانداردهای مختلف آلیاژی که در ساخت انواع میلگرد استفاده می شوند، سایزهای گوناگون و گروه بندی آنها در میلگرد A2، میلگرد A3 و میلگرد A4، که نمونه های مختلف مصالح ساختمانی هستند، همه و همه در قابلیت های گوناگون از جمله میزان مقاومت در برابر آسیب های محیطی و اکسیداسیون متفاوت بوده و در سازگاری شرایط می بایست به آسیب پذیرترین مقاطع توجه نمود.

6. یکی از فاکتورهای مهم در دسته بندی مقاطع فولادی و میلگردها زمان ورود به انبار می باشد؛ به این صورت که مقاطع، در صورت مساوی بودن ویژگی ها، در صورت نیاز، به ترتیب تاریخ ورود به انبار مورد استفاده قرار گرفته و از انبار خارج شوند.

7. در صورت مشاهده آثار زنگ زدگی می بایست از سند بلاست استفاده کرد.

8. تمیز کردن محصول قبل از ورود به انبار، از خرابی و آسیب های دیگر جلوگیری می کند.

9. میلگرد گالوانیزه نباید در کنار میلگرد ساده و بدون پوشش و در مجاورت چوب قرار گیرند.

10. تسمه هایی که در دسته بندی انواع میلگرد استفاده می شوند، بهتر است از جنس فولاد ضد زنگ و یا مواد پلاستیکی باشند.

خرید میلگرد

تولید کنندگان انواع مقاطع فولادی از جمله میلگردها در سایز و استانداردهای گوناگون، برای نگهداری و حفظ تولیدات خود، از موارد عنوان شده استفاده می کنند. همانطور که بیان شد بیشترین آمار خرابی، مانند شکستگی، آسیب های سطحی و پوسیدگی ناشی از اکسیداسیون، در اثر حمل و نقل و شرایط نگهداری غیر استاندارد در دست خریداران اتفاق می افتد. استفاده از محصولاتی که در مراکز و کارخانجات معتبر تولید شده و در مجموعه های با سابقه عرضه می شود، می تواند میزان بسیار زیادی از این آسیب ها را کاهش دهد. تولیدات شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، فولاد البرز ایرانیان، مجتمع فولاد بناب و خراسان، از مرغوب ترین تولیدات داخلی میلگرد هستند.

هموطنان عزیز به وسیله تماس با کارشناسان ما در وب سایت آهن مهام می توانند از قیمت روز میلگرد، قیمت روز تیرآهن و دیگر مقاطع مهم فولادی مطلع شوند. همچنین متخصصین ما در این مجموعه می توانند شما را در انتخاب، سفارش و خرید این مقاطع همراهی کنند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *