ردکردن این
ورق شادولاین

ورق شادولاین چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا تاکنون نام ورق شادولاین به گوشتان خورده است؟ ورق شادولاین چه نوع ورقی است و چه ویژگی هایی دارد؟ یکی از انواع ورق های فولادی، ورق های گالوانیزه  می باشند که معمولا در شرایط دارای رطوبت، بعنوان پوشش دهی مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق ها جهت جلوه ای بهتر و زیباتر، رنگ آمیزی شده و ورق های شادولاین را تولید و روانه بازار می کند. قیمت ورق شیروانی بسته به نوعی که شما انتخاب می کنید برای مثال ورق شادولاین را اگر انتخاب کنید قیمت های متفاوتی خواهد داشت. در این مقاله ما قصد به بررسی بیشتر این نوع از ورق ها، ویژگی های آن و کاربردی که دارند، بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

ورق شادولاین چیست؟

ورق های شادولاین، ورق هایی با ضخامت 0.3 الی 0.7 میلی متر و با وزن حدودا 5 کیلوگرم می باشند و همانطور که گفتیم، از رنگ آمیزی ورق های گالوانیزه طی فرایند گالوانیزاسیون تولید شده و بصورت فابریک یا سفارشی عرضه می شوند. علاوه بر این، این محصولات دارای طول و عرضی هستند که طول آنها با توجه به درخواست مشتری اندازه گیری و برش می خورد و عرض آن نیز پیش از فرایند خم کاری و رول فرمینگ، 100 الی 125 سانتی متر بوده و بعد از آن نیز دارای عرض 90 تا 115 سانتی متر می شود.

روند تولید ورق شادولاین

به طور کلی، ماده اولیه ورق های شادولاین، ورق گالوانیزه است. در روند تولید این محصولات، ابتدا ورق های گالوانیزه را به دو روش سرد و شستشوی گرم با استفاده از مواد قلیایی چربی زدایی می کنند. بعد از آن، آنها را شست و شو داده و با استفاده از تجهیزاتی خشک می کنند. در مرحله ی بعد، جهت جذب بیشتر رنگ به سطوح، و مقاومت بالاتر در برابر خوردگی، ورق های گالوانیزه را جهت فرم دهی، وارد دستگاه رول فرمینگ کرده و ورق رنگی  شادولاین را در طرح های مختلفی مانند سینوسی، ذوزنقه ای و کرکره ای تولید می کنند.

ویژگی های ورق شادولاین

ورق های شادولاین، با توجه به روند تولیدی، دارای یکسری ویژگی هایی از قبیل موارد زیر می باشند که عبارتند از:
– رنگی بودن ورق های شادولاین موجب می شود که این محصولات علاوه بر داشتن ظاهری زیبا، مقاومت بالایی در برابر خوردگی نیز داشته باشد.
– خم کاری و موج دارد بودن این محصولات در طرح های مختلف موجب می شود که هنگام بارش باران یا برف، آب باران در سقف باقی نماند و به سمت زمین هدایت شود.
– یکی از ویژگی های بارز ورق های شادولاین، روی اندود بودن آنهاست. ورق های فولادی بعد از گالوانیزه شدن، جهت مقاومت در برابر خوردگی، با فلز روی پوشیده می شوند.
– مناسب برای ساختمان های ضد زلزله به دلیل مقاومت بالا دربرابر فشار بالا و ضربه
– دارای مقاومت بالا و عدم شکستگی در برابر تغییر شکل و شرایط آب و هوایی مختلف
– داری وزن سبک و حمل و نقل آسان
– استفاده از استاندارد های ملی و برندهای با کیفیت در تولید محصول

ورق شادولاین

کاربرد ورق های شادولاین

علاوه بر موارد ذکر شده، ورق های شادولاین بر اساس نوع کاربردی که دارند، دارای ظاهری زیبا و رنگ آمیزی شده می باشد که معمولا بعنوان پوشش مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم ترین موارد مصرف این محصولات عبارتند از:
– قابلیت استفاده ورق های شادولاین جهت ساخت سقف های شیروانی
– قابلیت استفاده جهت ساخت انواع اتاقک های فلزی
– قابلیت استفاده در ساخت انواع سقف کاذب و دیوار
– قابلیت استفاده در ساخت سقف پارکینگ ها و سایه بان ها
– کاربرد ورق شادولاین در پارتیشن بندی سالن های بزرگ مانند کارگاه ها و کارخانه ها

 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *