ردکردن این
میلگرد A2 و A3

میلگرد A2 و A3 – کاربرد آنها در چیست؟

میلگرد و کاربرد آن

مهمترین دلیل استفاده از میلگرد، مقاوم سازی بتن در برابر فشار و شکستگی است. به همین دلیل در ساخت و ساز بناهای امروزی میلگرد عضوی جدانشدنی به شمار می رود، اهمیت میلگرد در سازه ها همانطور که گفته شد میلگرد بتن را چندین برابر در برابر خراب شدن مقاوم می کند. با استفاده از یک میلگرد، در حقیقت استحکام کششی را فراهم میکنیم. اگر می خواهید سازه بتنی خود را بسازید، میلگرد پشتیبانی بسیار قوی تری نسبت به سیم های فولادی، فایبرگلاس تقویت کننده و بسیاری از محصولات دیگر موجود در بازار دارد. چرا که در نوع خود استحکام سازه ای را فراهم می کند. مراحل مختلف ابزار سازی اکستروژن انجام می شود تا به قطر مورد نظر برای تولید میلگرد برسیم. بعد از ذوب و خنک شدن میلگرد به طول دلخواه بریده می شود. قیمت میلگرد بسته به نوع و برند آن قیمت گذاری می شود. به همین دلیل نمی توان قیمت دقیق آن را محاسبه کرد چرا که به جز موارد گفته شده، قیمت ارز و شرکت تولید کننده به صورت مستقیم روی قیمت میلگرد تاثیر می گذارد. به همین دلیل برای استعلام قیمت بهتر است در صفحه اصلی آهن مهام قیمت بروز اقلام فولادی را مشاهده کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت لحظه ای با ما در واحد فروش آهن مهام در تماس باشید.

میلگردهای از نظر استاندارد به 4 دسته اصلی تقسیم می شوند. A1، A2، A3 و A4. میلگرد ساده یا نرم بدون آج A1 ، اولین نوع استاندارد میلگرد می باشد. این نوه میلگردها کاملا ساده و بدون آج (شکل آج دار) می باشد. تنش جاری A1 2300 کیلو بر سانتی متر مربع است تنش گسیختگی آن نیز 3800 کیلو گرم بر سانتی متر مربع است. و به همین ترتیب A2 و A3 و A4 از نظر مقاومت و سختی و آجدار بودن رتبه بندی می شوند.

میلگرد

کاربرد و تفاوت میلگرد A2 و A3

میلگردها از نظر استاندارد، شکل ظاهری و استقامت به چندین نوع تقسیم می شوند که پرکاربردترین آنها میلگرد A2 و A3 می باشد. میلگرد A2 یا نیمه سخت با آج موازی از نظر مقاومتی نسبت به A1 مقاوم تر بوده و دارای آج های ساده می باشد. تنش جاری 3000 کیلو بر سانتی مربع و تنش گسیختگی 5000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع را دارا می باشد. آج این میلگردها به شکل موازی بوده و بیشتر در سازهای کوچک و سبک به ویژه خاموت کاربرد زیادی دارد. اما برخلاف آن میلگرد A3 دارای آج مارپیچ و V شکل است که آج ها از این طریق به هم متصل می شوند. کاربرد میلگرد A3 به شکل گسترده در سازه ها و ساختمان های مسکونی می باشد، آرماتور بندی و مقاومت بتن ها بیشترین استفاده را از میلگرد A3 را داراست. با این اوصاف، میلگرد A2 از نظر مقاومت نسبت به A3 کمتر است اما این امر دلیل نمی شود که آن را کم اهمیت جلوه داد چرا که هر استاندارد میلگرد در سازه کاربرد مختلفی دارند و نمی توان فقط گفت که میلگرد A3 بهتر است. در مجموع بتن را می توان برادر میلگرد دانست چرا که بدون یکدیگر معنی پیدا نمیکند.از صفحه قیمت میلگرد ذوب آهن دیدن کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *