ردکردن این
تیرآهن و متراژ آن چقدر است؟

تیرآهن چیست؟ و متراژ آن چقدر است؟

تیرآهن و متراژ آن

امروزه با وجود پیشرفت روز افزون صنعت سازه ها در دنیا کماکان تیرآهن عضوی اصلی و جدانشدنی در صنعت سازه های ساختمانی می باشد. استفاده زیاد از تیرآهن دلایل مختلفی دارد. تیرآهن همیشه به شکل آماده در اختیار پیمانکاران قرار داده می شود. آماده بودن تیرآهن به سازنده ها در نصب راحت و بدون دردسر کمک بسیار بالایی میکند. نصب و استفاده از تیرآهن در سازه هایی با ارتفاع بالا به دلیل آماده بودن، بسیار ساده شده است. از دیگر مزایای تیرآهن نسب به سایر پروفیل ها مانند بتن کوچک تر بودن آن است این امر باعث می شود که در مقایسه با بتن، فضای کمتری اشغال کند و این امر باعث صرف هزینه کمتر سازنده می شود. عموما تیرآهن ها توسط شرکت های تولید صنایع فولادی به شکل سفارشی تولید شده و آماده نصب می شوند. به همین دلیل است که تیرآهن صرفه اقتصادی بالا در کنار سرعت بالا در نصب را در بین سایر محصولات فولادی را در اختیار دارد. قیمت تیرآهن و انواع محصولات فولادی را می توانید در آهن مهام مشاهده کنید.

تیرآهن در انواع مختلفی تولید می شود. اولین نوع قیمت تیرآهن IPE نام دارد. تیرآهن نوع IPE ظاهری همانند حرف I انگلیسی دارد با این تفاوت که ضخامت بال با فاصله گرفتن از جان کاهش می یابد. استانداردهای INP از کشورهای روسیه و چین گرفته شده است نوع دوم تیرآهن INP مانند مدل قبلی حرف I انگلیسی دارد با این تفاوت که ضخامت بال با فاصله گرفتن از جان کاهش می یابد. استانداردهای INP از کشورهای روسیه و چین گرفته شده است. آخرین مدل IPB یا قیمت تیرآهن هاش است که به آن H یا بال پهن نیز گفته می شود. در تیرآهن پهن (هاش) بال و جان آن برابر است. تیرآهن IPB به صورت بال پهن سنگین (HEB) و بال پهن سبک (HEA) موجود است . HEB نسبت به HEA ضخامت بیشتری دارد. علامت اختصاری این تیرآهن نیز حرف V می باشد این علامت نشان از تیرآهن سنگین می باشد. حرف L به نشان سبک بودن تیرآهن می باشد (Light).

طول تیرآهن چقدر است؟

طول تمامی تیرآهن پس از تولید، به اندازه 12 متری برش می خورد، با توجه به طول تیر آهن برای افزایش ارتفاع آن ها از ترکیب چند تیرآهن استفاده می شود. تیرآهن معمولا در اندازه های 8 سانتی متر با وزن 72 و سایز 60 با وزن 1464 کیلوگرم ساخته می شود. اندازه های مختلف دلیل بر تنوع بودن کاربرد تیرآهن می باشد. در مجموع فهمیدیم که طول هر تیرآهن 12 متر است که با ترکیب بندی تیرآهن ها می توان ارتفاع آن را زیاد کرد. برای خرید و استعلام قیمت تیرآهن فایکو و سایر اقلام فولادی با ما در آهن مهام در تماس باشید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *