پروفیل قوطی

وزن قوطی و پروفیل | آهن مهام

پروفیل قوطی چیست؟

قوطی های پروفیلی در دو دسته ساختمانی و صنعتی وجود دارند. قوطی ساختمانی همانطور که از نامش پیداست در ساخت و ساز خانه مانند درب و پنجره، چهارچوب و دیگر مصالح کاربرد دارند. قوطیهای صنعتی کاربردی پیچیده تر و تخصصی تر نسبت به پروفیل ساختمانی دارد. صنایعی که پروفیلهای صنعتی در آنها کاربرد دارند بسیار گسترده تر از پروفیلهای ساختمانی می باشد.

انواع پروفیل قوطی

در این مقاله قصد داریم به طور مختصر شما را با انواع پروفیل قوطی های ذکر شده در بالا، آشنا کنیم پس با آهن مهام همراه باشید.

مجموعه فولاد تجارت مهام

مجموعه فولاد تجارت مهام با برند تجاری آهن مهام دارای بیش از ۳۵ سال سابقه درخشان در حوزه ی خرید و فروش تمام مقاطع فولادی به صورت عمده و جزء و همچنین با وجود انبارهای آهن آلات در نقاط مختلف کشور به عنوان یک منبع مطمئن و موثق در این زمینه آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد. این مجموعه با حضور مدیران کارآمد و نیروهای کارآزموده و متخصص، خرید و فروش و علی الخصوص حمل و نقل را برای مشتریان گرامی نسبت به سایر مجموعه ها متمایز کرده است. و هدف را بر مبنای رضایت کامل مشتریان عزیز از زمان خرید تا زمان تحویل بنا نهاده است. این مجموعه با راه اندازی بستری متفاوت در فضای دیجیتال، خدمات خرید و فروش و تعامل با مشتری را به صورت مستمر ادامه خواهد داد و آماده خدمت رسانی به تمام شرکت های عمرانی و ساختمانی، انبوه سازان و سازمان های خصوصی و دولتی می باشد. شما میتوانید برای اطلاع از آخرین قیمت تیرآهن، قیمت میلگرد، قیمت محصولات مفتولی، قیمت شمش، قیمت ورق، قیمت قوطی و پروفیل، قیمت نبشی و ناودانی، قیمت لوله و… با مراجعه به بخش محصولات سایت آهن مهام و با مشاوره با کارشناسان ما، خریدی مطمئن و با کیفیتی را تجربه کنید.

قوطی صنعتی

قوطی صنعتی نوعی مقطع مربعی یا مستطیل شکل است که در صنایع زیادی کاربردهای خاص خود را دارد. همانطور که از نامش پیداست، قوطی صنعتی نسبت به قوطی های معمولی در صنایع بزرگتری بکار گرفته میشود به همین دلیل ابعاد و ضخامت آن بیشتر از قوطی های معمولی میباشد. از این نوع قوطی های صنعتی با ضخامت بالا، جهت ستون کشی و در ساخت سازه های ساختمانی یا در کل در اسکلت بندی یا اسکله ساختمان استفاده میکنند. همچنین از قوطی های صنعتی به دلیل ضخامت بالایی که دارند جهت ساخت انواع استراکچرهای صنعتی در سازه های نفت، گاز و پتروشیمی نیز استفاده میکنند. از دیگر کاربردهای مهم قوطی های صنعتی، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
لوله صنعتی | آهن مهام

ویژگیهای قوطی صنعتی

بارزترین ویژگی و مشخصه قوطی های صنعتی نسبت به پروفیلهای ساختمانی، ابعاد بزرگ و استحکام زیاد آنها میباشد. پروفیلهای صنعتی معمولا برای ستونها و پایه ها، تیرهای بزرگ بکار برده میشوند در زیر ویژگی های پروفیل های صنعتی را ذکر خواهیم کرد:

ابعاد قوطی صنعتی

ابعاد مقاطع پروفیل های صنعتی از ۳۰*۳۰ میل الی ۴۰۰*۴۰۰ میل برای مقاطع مربع شکل و از ۳۰*۵۰ میل الی ۳۰۰*۵۰۰ برای مقاطع مستطیل شکل می باشد. ضخامت های متعارف برای قوطی صنعتی بسته به نوع بار موجود روی سازه می باشد که حداقل ضخامت آن ۲ میل و حداکثر ۱۵ می باشد

قوطی مبلی

قوطی مبلی از ورق روغنی (نورد سرد) به وجود می آید و به همین دلیل به نام پروفیل روغنی نیز شناخته میشود. به همین دلیل قیمت ورق روغنی مستقیما روی قیمت آن تاثیرگذار است.
لوله مبلی | آهن مهام

ویژگیهای قوطی مبلی

این نوع پروفیل نام های دیگری نیز دارد ازجمله پروفیل سبک و این نام نیز به دلیل وزن سبک آن در اثر تولید آن از ورقهای با ضخامت کمتر از ۲ میلیمتر میباشد که البته در بازار آن را با نام قوطی سبک نیز می شناسند.

قوطی ستونی

قوطی ستونی یا قوطی پروفیل جز مقاطع فولادی سبک توخالی است که سطح مقطع آن مربع یا مستطیل است سطح مقطع قوطی ستونی در طول پروفیل تغییر نمی‌کند و ثابت است. قوطی ستونی دارای کاربردهای فراوانی است که در بخشهای زیادی از صنایع وجود دارد. استفاده از متریال‌های مختلف در ساخت آن‌ها، گستردگی آن را در صنعت افزایش داده است.

کاربردهای قوطی ستونی

انواع قوطی ستونی از نظر آلیاژ

قوطی ستونی فولاد کم کربن : در ساخت قابها، نرده ها، تریلر، ساختارهای نیمه دائمی کاربرد دارد

قوطی ستونی آلومینیومی: در ساخت قابها، نرده ها، ساختارهای نیمه دائمی، قفس و… کاربرد دارد

قوطی ستونی گالوانیزه: در تمامی صنایع می تواند کاربرد داشته باشد.

لوله ستونی | آهن مهام

قوطی گالوانیزه

قوطی گالوانیزه مانند ورق های گالوانیزه ابتدا به صورت خام و بدون روکش می باشد. در کل تمامی مقاطع فلزی در پایان و قبل از مصرف باید روی آنها پوششی قرار داد. یکی از این نوع پوششها، گالوانیزه کردن قوطی یا گالوانیزاسیون میباشد. برای آن که بتوان مقاومت فیزیکی پروفیل را در برابر عوامل محیطی مانند: رطوبت و اکسیده شدن بالا برد حتماً باید بر روی سطوح آن ها پوششی مقاوم را اعمال نمود. در واقع فولادی که با پوشش “روی” آبکاری شده باشد به این نام معروف است که با صرفه ترین راه، همان گالوانیزه کردن میباشد.
لوله گالوانیزه | آهن مهام

انواع قوطی پروفیل گالوانیزه

کاربردهای قوطی پروفیل گالوانیزه

مدیریت سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.