ردکردن این
ویژگی و کاربرد ورق ذوزنقه

بررسی کاربرد و ویژگی ورق ذوزنقه

ورق ذوزنقه یکی از پرمصرف ترین ورق های فولادی شیروانی است که در ساختمان سازی، بسیار کاربرد دارد و به عنوان پوشش سقف های بزرگ و مسطح مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی ورق ذوزنقه ای می توان به این موضوع اشاره کرد که این ورق، در واقع نوع خاصی از ورق گالوانیزه می باشد که به طور معمول، در هر متر از آن، حدود شش موج ذوزنقه ای وجود دارد. از آنجایی که این ورق شیروانی در صنعت و ساز، نقش بسیار مهمی دارد؛ در نتیجه در این مقاله، قصد داریم که کاربرد ورق ذوزنقه ای و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما در دانشنامه آهن مهام همراه باشید.

ویژگی ورق ذوزنقه ای

مقاومت در برابر زنگ زدگی: ورق های ذوزنقه ای به دلیل متریال استفاده شده در لایه سطحی آن، باعث می شود که در برابر زنگ زدگی و خوردگی، مقاومت زیادی داشته باشند.

استحکام بالا: به دلیل استفاده از جنس فولادی در ساختار آن، از جمله ویژگی ورق ذوزنقه ای میتوان به استحکام بسیار بالا و مقاومت مناسب در برابر آسیب های مکانیکی اشاره کرد.

طول عمر طولانی: ورق شیروانی طرح ذوزنقه به دلیل مقاومت بالای آن در برابر زنگ زدگی و خوردگی، دارای طول عمر طولانی می باشد و نیاز به تعویض و تعمیرات مکرر را کاهش می‌دهد.

آب بندی و عایق‌بندی: با استفاده از ورق ذوزنقه، می‌توان به خوبی سقف سازه ها را در برابر نفوذ آب و رطوبت محافظت کرد. بنابراین می توان گفت مهمترین ویژگی ورق ذوزنقه ای این است که عایق‌بندی سقف و دیوار به دلیل خواص حرارتی ورق نیز امکان‌پذیر است.

ممکن است تصور شود که قیمت ورق شیروانی در انواع گوناگون مشابه ورق باشد؛ اما باید گفت که قیمت ورق گالوانیزه و قیمت انواع مختلف از ورق های شیروانی با توجه به وزن این محصولات تعیین می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت این محصول، می توانید با همکاران ما در سایت آهن مهام تماس حاصل فرمایید.

کاربرد ورق ذوزنقه ای

ساخت سقف: مهم ترین کاربرد ورق ذوزنقه ای، ساخت سقف‌های بزرگ و مسطح در ساختمان‌ها است. ورق ذوزنقه به دلیل ویژگی‌های مقاومتی و آب بندی‌اش، به عنوان پوشش سقف‌های انبارها، پارکینگ‌ها و ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود.

پوشش دیوارهای جانبی ساختمان: این نوع ورق می‌تواند به عنوان پوشش دیوارهای جانبی ساختمانی نیز مورد استفاده قرار گیرد که باعث زیبایی و حفظ کیفیت ساختمان می‌شوند و همچنین مقاومت لازم در برابر عوامل جوی را فراهم می‌کنند. در بحث کاربرد ورق ذوزنقه ای سقفی می توان، به استفاده از آن در تفکیک مناطق مختلف برای بازسازی مغازه ها و مناطق ساختمانی نیز  اشاره کرد.

نتیجه گیری

ورق ذوزنقه با ویژگی‌های مقاومت در برابر زنگ زدگی، استحکام بالا، عمر طولانی و قابلیت آب بندی، یک راه حل مناسب در ساختمان سازی برای پوشش سقف‌های بزرگ و مسطح و سایر کاربردهای مشابه است. این نوع ورق باعث حفظ کیفیت ساختمان، مقاومت در برابر عوامل جوی و کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر می‌شود. بری خرید انواع ورق های شیروانی می توانید از محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت فولاد تجارت مهام استفاده نمایید. برای این کار با کارشناسان ما در وب سایت آهن مهام تماس حاصل فرمایید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *