ردکردن این
ناودانی

کاربرد ناودان در سازه ها – نادوان سنگین

ناودانی سنگین و کاربرد آن

ناودانی پروفیلی فولادی تشکیل شده از یک سطح افقی و دو سطح عمودی که سطح افقی آن جان (بدنه ناودانی) و دو سطح عمودی بنام بال تشکیل شده است. (همانند تیرآهن با این تفاوت که تیر آهن H و I شکل است اما ناودانی U شکل). ناودانی از نظر جنس دسته بندی می شوند. مهمترین آنها گالوانیزه، آلومینیومی و استنلس استیل می باشند. قیمت ناودانی همانند نبشی بر اساس جنس می باشد. به طور کلی ناودانی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند 1- نورد شده: در ناودانی نورد شده همانگونه که از نامش مشخص است ابتدا شمش های خام را حرارت میدهند سپس با گذشتن از غلتک هایی که به نورد معروف هستند شکل و ابعاد آن ایجاد می شود. بسته به سایز نوردها، ناودانی‌ها هم با همان سایز از خط تولید بیرون می‌آیند که به آن‌ها، ناودانی فابریک می‌گویند. 2- پرسی: ناودانی پرسی، از نام آن مشخص است که از طریق فشار و پرس تولید می شود.

در این نوع ناودانی با پرس کردن ورق هایی به طول 6 متر تولید می شود، اما از نظر ظاهری می توان تقریبا همانند ناودان نورد شده است، صرفا نوع ساخت آنها فرق دارد. اگرچه نوع سوم نیز وجود دارد که به صورت شبکه ای است و که برای استفاده در سازه های سنگین استفاده می شود. ناودانی سنگین از لحاظ وزن و ابعاد، با اندازه‌های ثبت شده در جدول “اشتا” کاملا برابر است.  به طور کلی، ناودانی سنگین بر اساس اندازه های ثبت شده در جدول محاسباتی در تعدادی از کارخانه‌های داخلی کشور و همچنین در برخی از کشورهای اروپایی تولید می‌شود. قیمت ناودانی همانند سایر اقلام فولادی دچار نوسانات زیادی می شود به همین منظور برای استعلام قیمت محصولات فولادی به صفحه اصلی آهن مهام مراجعه یا با تماس به واحد فروش ما از آخرین تغییر قیمت ها مطلع شوید.

 

کاربرد ناودانی سنگین:

بیشترین کاربرد ناودانی ها در ساخت سازه های فلزی می باشد، مهمترین دلیل استفاده از ناودانی می توان به ساخت ماشین آلات، چهارچوب، نمای ساختمان، استفاده به عنوان تیر یا ستون و غیره اشاره کرد، ناودانی سنگین، همانند سایر اقلام فولادی دیگر برای مقاوم سازی سازه استفاده می شود، فرق این نوع ناودانی با مدل سبک آن در وزن و استقامت بیشتر آن است. از جمله استفاده های این نوع ناودانی می توان به خرپاها در ساخت و سازه های سنگین مانند پل، استفاده در تیرها و ساخت های سنگین، کاربردهای متنوع مانند بادبند و قرار گیری و استفاده در ساخت تیرها به صورت دوبله کاربرد بسیار عالی دارند.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *