ردکردن این
مش میلگرد

مش میلگرد چیست؟

مش میلگرد چیست؟

این محصول از کاربردی ترین محصولات ساختمان سازی است که از فولاد ضد زنگ ساخته شده و روی صفحات بتنی نصب میشوند و برای افزایش استحکام و قدرت سازه و جلوگیری از ترک  خوردن آن استفاده می شود هرچند که در پروژه ها بسیار کاربردی است. کاربردهایی نظیر: راه سازی و ساخت اتوبان، احداث تونل و مترو، احداث ساختمان های چند طبقه با پارکینگ های بزرگ و هر جا که ساخت و سازی باشد مش میلگرد از مصالح ضروری می باشد. مش میلگرد شبکه ای از میلگردهای به هم بافته شده است که به صورت طولی و عرضی که با دستگاه های جوش به هم متصل شده اند.در این شبکه های طولی و عرضی از میلگرد های 6 تا 12 میلی متری استفاده می شود. از آنجا که قیمت میلگرد به شکل روزانه ای تعیین می شود و این قطعه فولادی همانند سایر اقلام دچار نوسان است،

مش میلگرد چه مزایایی دارد؟

از جمله کاربردهای میش میلگرد افزایش مقاومت ساختمان و صرفه جویی هنگام استفاده از مصالح ساختمانی، حمل و نقل آسان و راحت و سرعت عمل در در اجرای آن برای ساختمان سازی و ایمنی بسیار بالا در سازه ها می باشد. توجه کنید که همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد در مش میلگرد شبکه ای از میلگرد ها به هم بافته شده اند و از میلگردهای زنگ زده و ضربه خورده نباید استفاده کرد زیرا از کیفیت شبکه مش می کاهد.

 

ویژگی های شبکه های میلگرد

طول شبکه از 1 متر تا 9 متر و عرض آن از 100 سانتی متر تا 250 سانتی متر است.در ایجاد شبکه میلگردی،میلگردهای طولی و عرضی که بیشتر به آن اشاره کردیم با زاویه 45 درجه روی هم قرار میگیرند و بادستگاه ها اتوماتیک و پیشرفته به هم جوش داده می شوند که در صنعت ساختمان سازی برای آماده کردن بتن استفاده می شود.علاوه براین اغلب شبکه های مش در سقف طبقات ساختمان، کف استخرها هم مورد استفاده قرار میگیرد که با میلگردهایی با اندازه  6 و 8 انجام می گردد.

تفاوت شبکه مش و میلگرد

در ابتدا باید خاطر نشان کرد که انتخاب هر کدام از این محصولات به پایه بتن بستگی دارد و اگر شناخت کافی وجود نداشته باشد هیچ کدام از این دو محصول نمی توانند از بتن مقاوم سازی کنند که متخصصان و کارشناسان در این حوزه می توانند صاحب نظر باشند. از جمله تفاوت هایی که شبکه مش میلگرد باهم دارند هزینه نصب و قیمت کمتر شبکه مش نسبت به  میلگرد است زیرا در شبکه مش از میله های نازک تر و مواد کمتری استفاده شده و برای نصب آن تعداد نیروی کمتری نیاز است درحالیکه برای نصب میلگرد نیروی کار بیشتری نیاز است و به تبع هزینه ی بیشتری هم در بردارد. از دیگر تفاوت های این دو محصول ضخامت آن ها می باشد که ضخامت صفحات بتنی عامل انتخاب هریک می باشد که اگر ضخامت بتن کم باشد از مش و اگر که ضخامت بتن زیاد باشد می توان از انواع میلگرد  با توجه به کاربردشان استفاده کرد.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *