جدول وزن میلگرد

وزن-میلگرد | آهن مهام

جدول وزنی آهن آلات چیست؟

همه ی ما جهت خرید وسایل مورد نیاز مدت زیادی وقت می گذاریم و با تحقیق در اینترنت و یا پرس و جو سعی میکنیم خریدی کاملا مطمئنی را انجام دهیم، مثلا برای خرید تلفن همراه تمامی جوانب را در نظر میگیریم مانند حجم باتری، میزان حافظه ی رم و حافظه ی اصلی، اندازه صفحه نمایش و… اگر در خرید تلفن همراه فریب بخوریم یا نتوانیم آن چیزی را که مد نظر ماست را خریداری کنیم شاید فقط از نظر مالی، مقداری ضرر کنیم این تصور را بکنید چیزی را خریداری کرده باشید و ممکن است استانداردهای آن با آن چیزی را که در نظر گرفته اید درست از آب در نیاید! و این امر باعث شود خسارتهای جبران ناپذیر مالی و جانی به بار بیاورد! بله درست حدس زده اید. مقاطع فولادی مانند میلگرد و تیرآهن و… از آن دسته محصولاتی هستند که در خرید آنها باید کاملا مطلع و از دانش کافی برخوردار باشید. یکی از مهمترین جوانب در خرید آهن آلات آشنایی با جدول وزنی و فرمولهای مربوط به آنها میباشد.

مجموعه فولاد تجارت مهام

مجموعه فولاد تجارت مهام با برند تجاری آهن مهام دارای بیش از ۳۵ سال سابقه درخشان در حوزه ی خرید و فروش تمام مقاطع فولادی به صورت عمده و جزء و همچنین با وجود انبارهای آهن آلات در نقاط مختلف کشور به عنوان یک منبع مطمئن و موثق در این زمینه آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد. این مجموعه با حضور مدیران کارآمد و نیروهای کارآزموده و متخصص، خرید و فروش و علی الخصوص حمل و نقل را برای مشتریان گرامی نسبت به سایر مجموعه ها متمایز کرده است. و هدف را بر مبنای رضایت کامل مشتریان عزیز از زمان خرید تا زمان تحویل بنا نهاده است. این مجموعه با راه اندازی بستری متفاوت در فضای دیجیتال، خدمات خرید و فروش و تعامل با مشتری را به صورت مستمر ادامه خواهد داد و آماده خدمت رسانی به تمام شرکت های عمرانی و ساختمانی، انبوه سازان و سازمان های خصوصی و دولتی می باشد. شما میتوانید برای اطلاع از آخرین قیمت تیرآهن، قیمت میلگرد، قیمت محصولات مفتولی، قیمت شمش، قیمت ورق، قیمت قوطی و پروفیل، قیمت نبشی و ناودانی، قیمت لوله و… با مراجعه به بخش محصولات سایت آهن مهام و با مشاوره با کارشناسان ما، خریدی مطمئن و با کیفیتی را تجربه کنید.

یکی از دغدغه های مهندسان در زمینه ساخت و ساز (چه ساختمانی و چه سازه های صنعتی) وزن سازه میباشد. میتوان گفت یکی از مهمترین پارامترها در تمامی مراحل ساخت یک سازه، شناخت درست وزن تمامی مقاطع فولادی میباشد چرا که کوچکترین اشتباه در محاسبه وزن مقاطع ممکن است خسارتهای سنگین مالی و جانی به بار بیاورد. به همین دلیل است که تمامی مهندسان فعال در زمینه ساخت و ساز باید فرمول محاسبه تمامی مقاطع فولادی را کاملا آموخته باشند و آن را هنگام انجام پروژه محاسبه کنند. جدول وزنی برای هر مقطع فولادی دارای فرمول خاص خود میباشد. با کمی دقت شما هم میتوانید به راحتی وزن تمامی مقاطع را با استفاده از فرمول هایی نسبتا ساده که بعدا به شما آموزش خواهیم داد را محاسبه کنید، پس با آهن مهام همراه باشید.
همانطور که از قبل اشاره کردیم هر مقطع فولادی دارای فرمول خاص برای محاسبه وزن دقیق خود می باشد البته گاها فرمولها به هم شباهت هایی نیز دارند که در زیر شما را به ساده ترین شکل ممکن با فرمول محاسبه وزن و جدول اشتال میلگرد آشنا خواهیم کرد.
وزن-میلگرد | آهن مهام

فرمول محاسبه وزن میلگرد

فرمولهای زیادی برای محاسبه وزن میلگرد وجود دارند که بعضی از آنها واقعا سخت و گیج کننده هستند و فقط متخصصان شاید بتوانند با این فرمولها وزن دقیق میلگرد را محاسبه کنند. اما نگران نباشید مشاوران و متخصصان ما در آهن مهام روشی بسیار ساده و کاملا اصولی و دقیق را به شما خواهند آموخت.

فرمول زیر یکی از بهترین و راحت ترین روشهای محاسبه وزن میلگرد با قطر و طول مختلف میباشد. وزن هر شاخه میلگرد ۱۲ متری طبق استاندارد جهانی که به استاندارد دین مشهور است محاسبه میشود.

وزن-میلگرد | آهن مهام
جهت محاسبه وزن تمامی میلگردها طبق استاندارد موجود در بازار، با قطر و طول متغیر نیز طبق همین روش میتوان عمل کرد. محاسبه وزن یاد شده با این فرمول به وزن جهانی طبق استاندارد دین شهرت دارد که از این روش برای محاسبه وزن انواع میلگرد های ساده و آجدار یا کلاف مورد استفاده قرار میگیرد.

وزن میلگرد ۱۲ متری (جدول اشتال میلگرد)

سایز میلگرد (mm)
وزن شاخه ۱۲ متری میلگرد (kg)
۸
۵
۱۰
۸
۱۲
۱۱
۱۴
۱۵
۱۶
۱۹
۱۸
۲۴
۲۰
۳۰
۲۲
۳۶
۲۵
۴۷
۲۸
۵۸
۳۲
۷۶
۳۶
۹۶
مقایسه جدول وزن میلگرد کارخانجات
وزن هر شاخه میلگرد (kg)
۸
۱۰
۱۲
۱۴
۱۶
۱۸
۲۰
۲۲
۲۵
۲۸
۳۲
وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان
۴,۷۴
۷,۳۹۲
۱۰,۶۵۶
۱۴,۵۲
۱۸,۹۶
۲۴
۲۹,۶۴
۳۵,۷۶
۴۶,۲
۵۷,۹۶
۷۵,۷۲
وزن میلگرد کویر کاشان
۷,۵
۱۱
۱۴,۸
۱۹,۲
۲۴,۶
۳۰
۳۶
۴۶,۴
۵۸,۵
۷۶
وزن میلگرد اهواز
۴,۵
۱۰,۵
۱۵
۲۰
۲۵
۳۰
وزن میلگرد نیشابور
۱۴,۲
۱۴,۶
۱۸,۸
۱۹,۲
۲۴
۲۴,۴
۲۹
۲۹,۴
۳۶
۳۶,۴
۴۶,۸
۴۷,۲
۵۷,۸
۵۸,۵
وزن میلگرد سیرجان
۱۰
۱۰,۵
۱۳
۱۳,۴
۱۷,۵
۲۲,۵
وزن میلگرد شاهین بناب
۴,۴۴
۴,۶۶
۷,۰۷
۷,۳۱
۱۰,۱۹
۱۰,۵۴
۱۳,۸۸
۱۴,۳۶
۱۸,۲۹
۱۸,۷۷
۲۳,۱۶
۲۳,۷۶
۲۸,۶۰
۲۹,۳۵
۳۴,۵۰
۳۵,۴۱
۴۴,۷۵
۴۵,۵۷
۵۵,۹۲
۵۷,۳۹
۷۳,۰۵
۷۴,۹۸
وزن میلگرد ظفر بناب
۴,۲
۶,۲
۱۰,۲
۱۳,۶
۱۷,۳
۲۲,۱
۲۸
۳۵,۵
۴۵,۹
وزن میلگرد حسن رود
۴,۷
۶,۹
۱۰
۱۳,۷
۱۸
۲۲,۹
۲۹,۶
وزن میلگرد آذر فولاد امین
۴,۴۱
۷
۱۰,۱۳
۱۳,۹
۱۸,۱۳
۲۳
۲۸,۳
۳۴,۲
۴۴,۶
۵۶
۷۳,۱
وزن میلگرد میانه
۱۴,۵
۱۹
۲۴
۲۹,۵
۳۶
۴۶,۵
وزن میلگرد امیرکبیر خزر
۱۰,۷
۱۱,۱
۱۳,۷
۱۴,۲
۱۸
۱۸,۵
۲۴
۲۸
۲۹
وزن میلگرد آریان فولاد
۷
۱۰
۱۴
۱۸
۲۳
۳۰
وزن میلگرد کاوه تیکمه داش
۴,۵۹۶
۷,۲۸۴
۱۰,۱۵۲
۱۳,۸۶
۱۸,۹۶
۲۳,۲۸
۲۸,۴
۳۴,۴۱
۴۴,۸۸
۵۶,۸۸
۷۴,۴
وزن میلگرد شاهرود
۱۸
۱۹,۵
۲۴
۲۵
۲۹,۵
۳۱
وزن میلگرد ارگ تبریز
۱۴,۵
۱۸,۵
۱۹
۲۳
۲۴
۲۹,۵
۳۵
۳۵,۵
وزن میلگرد شمس تهران
۹,۵
۱۰
وزن میلگرد دماوند
۱۵
۱۷
۱۸
وزن میلگرد کرمان
۱۹
وزن میلگرد الیگودرز
کلاف
۵۰۰کیلویی
کلاف
۵۰۰کیلویی
کلاف
۵۰۰کیلویی
وزن میلگرد شیراز
کلاف
۳۲۰کیلویی
کلاف
۳۲۰کیلویی
کلاف
۳۲۰کیلویی
کلاف
۳۲۰کیلویی
مدیریت سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.