همه چیز در مورد بازیافت ضایعات آهن

ضایعات-آهن

شاید شما با موضوع ضایعات آهن آشنایی داشته باشید. حتماً مطلع هستید که بعد از مصرف، ضایعات به وجود می آید و در اقتصاد همه ی کشورها نقش بسزایی دارند. به نظر شما، نقش آهن قراضه در اقتصاد چیست؟ و یا بازیافت کردن ضایعات آهن چه فوایدی دارد؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی بازیافت ضایعات آهن و فواید آن ها بپردازیم. پس با ما در دانشنامه آهن مهام همراه باشید.

ضایعات آهن

ضایعات، موادی هستند که قابلیت بازیافت دارند. ضایعات آهن به عنوان مهم ترین ماده اولیه ی بسیاری از پروفیل های فولادی به کار می رود. ممکن است این مواد بر اثر تولیدات معیوب به دست آید، به همین علت، هر چه شیوه ی تولید محصولات فولادی توسعه یافته تر باشد، ضایعات کم تری به وجود می آید. به این ضایعات، آهن قراضه نیز گفته می شود. لازم است بدانید که، ضایعات به چرخه ی تولید برگردانده می شود و ارزش مالی دارند. در حال حاضر، ضایعات آهن بسیار اهمیت دارند و به همین دلیل در اشتغال زایی کاربرد فراوانی دارد.

انواع ضایعات آهن

ضایعات آهن انواع گوناگونی دارد که شامل ضایعات سنگین بار، ویژه، سوپر ویژه درجه یک، سوپر ویژه درجه دو و درجه سه، گالوانیزه، آلیاژی و حلب می شود. وزن ضایعات در نوع سنگین بار، یک تن یا بیشتر است. تیرآهن، قوطی پروفیل و میلگردهایی که در ساختمان سازی استفاده می شوند، از نوع ویژه به شمار می روند. قیمت و کیفیت ضایعات سوپر ویژه بالاست و به همین دلیل خرید و فروش آن ها اهمیت زیادی دارد. در ترکیبات ضایعات نوع درجه یک، عنصرهایی مانند مس، گوگرد و فسفر به کار می روند و دارای ارزش زیادی هستند. جنس ضایعات گالوانیزه از نوع آهن است و پوشش روی دارند. معمولاً تولید ضایعات آلیاژی در تعمیرگاه های خودرو انجام می شود.

بیشتر بخوانید: جدول وزن تیرآهن

ضایعات-آهن-
مدیریت سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.