ردکردن این
پرکاربردترین نوع تیرآهن در ساخت پل

پرکاربردترین نوع تیرآهن در ساخت پل

علاوه بر ساختمان سازی و صنعت، ساخت پروژه های عمرانی نیز یکی از کارهایی که نیاز به استفاده از انواع تیرآهن دارد. ساخت پل در انواع مختلف، تقویت جداره تونل ها و ساخت بسیاری دیگر از سازه های شهری با استفاده از تیرآهن ها با استانداردها و سایزهای مختلف یکی دیگر از انواع کاربری این مقاطع می باشد. دوام و استحکام بالایی که در سازه های فولادی نسبت به دیگر انواع سازه وجود دارد، یکی از دلایل بکارگیری این تولیدات برای ساخت و توسعه بسیاری از پروژه های عمرانی می باشد. طول پل، شرایط محیطی و آب و هوایی، الگوهای ترافیکی، وزن و قیمت تیرآهن در استانداردهای مورد نیاز، فاکتورهای مختلفی هستند که برای ساخت پل ها مورد توجه قرار می گیرند. دسته بندی هایی که در بین نمونه های مختلف از این محصولات به لحاظ ویژگی های وزنی انجام می گیرد، یکی از موارد قابل توجه در تعیین قیمت می باشد. به عبارت دیگر مثلا قیمت تیرآهن 30 با قیمت تیرآهن 20 تنها به دلیل تفاوت های وزنی متفاوت می باشد و سایز، اندازه و یا موارد دیگر مانند استانداردهای آلیاژی در آن تاثیر چندانی ندارد. در ادامه این مطلب به شناخت برخی از انواع تیرآهن که به میزان بیشتری در ساخت پل و دیگر پروژه های عمرانی کاربرد دارند خواهیم پرداخت.

تیرآهن های مورد استفاده در ساخت پل

وزن سازه، نوع نقشه های طراحی شده و پارامترهایی مانند ارتفاع، اندازه دهانه اتصالات و ابعاد پل، از جمله مسائلی هستند که در انتخاب تیرآهن های مورد استفاده در ساخت پل، بررسی می شوند. دقت داشته باشید که در این پروژه ها، وزن نهایی سازه و میزان مقاومتی که در آن وجود دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین جهت در طول فرایند ساخت رعایت تناسب وزن و میزان مقاومت بسیار اهمیت خواهد داشت. تیرهای هاش و قیمت تیرآهن لانه زنبوری، گزینه های بسیار مناسبی برای این نوع کاربری هستند. به همین دلیل در ساخت اغلب پل ها، استفاده تیرآهن های تولید شده با این استاندارد بسیار رایج می باشد. جالب است بدانید در ساخت پل ها، از فونداسیون سازه گرفته تا بالاترین نقاط آن از این نوع تیرآهن ها استفاده می شود. اصلی ترین وظیفه سازه های آهنی در ساخت پل ها، حفظ انسجام سازه، یکپارچگی در مقاومت و خنثی سازی تکانه ها و ارتعاشات مختلف می باشد. البته استانداردهای دیگر تیرآهن مانند IPE و INP نیز برای ساخت پل ها مورد استفاده قرار می گیرند ولی استفاده از استانداردهای IPB و CPE به میزان بیشتری در این کار رایج است. مهندسان این سازه ها ترجیح می دهند در ساخت شبکه های پشتیبانی و تقویت سازه نیز از تیرآهن بال پهن و لانه زنبوری در سایزهای پایین تر استفاده شود. دلیل این مسئله نیز این است که کنترل وزن سازه و رعایت تناسبات مورد نیاز با استفاده از این دو استاندارد امکان پذیرتر می باشد.

خرید تیرآهن

همانطور که بیان شد، استفاده از انواع تیرآهن برای پل سازی و ساخت دیگر سازه های شهری، یکی از عمده کاربردهای این تولیدات در ساخت و ساز می باشد. خرید تیرآهن با قیمت و کیفیت مناسب در استاندارد و سایزهای مختلف، یکی از دغدغه های اصلی پیمانکاران و مهندسان ساختمان و سازه های عمرانی است. مجموعه آهن مهام با سابقه بسیار طولانی و درخشان در زمینه عرضه تولیدات مختلف صنایع فولاد در سراسر کشور، یکی از معتبرترین مراکز خرید تیرآهن در انواع گوناگون می باشد. هموطنان عزیز در صورت نیاز به مشورت برای مقایسه محصولات عرضه شده در برندهای مختلف، انتخاب و خرید تیرآهن و همچنین جهت دریافت قیمت روز تیرآهن و دیگر اخبار مهم در بازار آهن آلات می توانند با همکاران کارشناس ما در وب سایت آهن مهام تماس برقرار نمایند.

 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *